Profil

voestalpine Railway Systems Polska Sp. z o.o. jest obecna na polskim rynku od roku 2001, oferując Zarządcy polskiej sieci kolejowej reprezentowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe dostęp do najnowocześniejszych konstrukcji rozjazdów kolejowych, systemów wspomagających pracę rozjazdów, materiałów stalowych i nowoczesnych technologii.  

Firma nasza należy do koncernu voestalpine działającego poprzez swoje liczne wytwórnie i biura handlowe  na wszystkich kontynentach i dostarczającego blisko 30% światowej produkcji rozjazdów.

Produkty rozjazdowe oferowane na rynek polski powstają głównie w zakładach voestalpine VAE w Zeltweg (Austria) w oparciu o dokumentację techniczną Biura Konstrukcyjnego VAE GmbH, sporządzaną we współpracy z Railway Systems Polska zgodnie z potrzebami PKP PLK.

W celu dostosowania naszej oferty techniczno – handlowej do potrzeb polskiego rynku kooperujemy również z innymi zakładami grupy VAE w Europie takim jak: voestalpine LGETECHA ( Litwa) i voestalpine APCAROM ( Rumunia)

Zakłady produkcyjne grupy voestalpine VAE  posiadają certyfikat ISO 9001:2000, co zapewnia najwyższą jakość produktu.

Działając w ścisłej współpracy z inżynierami i konstruktorami w naszym koncernie  posiadamy wysokie kompetencje techniczne i handlowe, które w minionych latach zapewniły płynną realizację dostaw zarówno rozjazdów standardowych na potrzeby inwestycyjne jak i prototypowych do celów badań i certyfikacji.

Dostarczamy na polski rynek konstrukcje rozjazdów i systemów rozjazdowych takich jak: SPHEROLOCK®, HYDROLINK®, HYDROSTAR® dla prędkości V≤ 160 km/h, V≤ 200km/h i V> 200 km/h z krzyżownicami ze stali drobno perlitycznej Perlit 1300 lub ze stali manganowej Centro Mn13.

Efektem współpracy w zakresie certyfikacji, badań technicznych rozjazdów i systemów rozjazdowych  z Urzędem Transportu Kolejowego (UTK) i jednostkami naukowo-badawczymi, w tym z Instytutem Kolejnictwa w Warszawie są liczne posiadane dla rożnych typów rozjazdów dopuszczenia do ruchu kolejowego UTK.

Między innymi realizowaliśmy dostawy rozjazdów z krzyżownicami z ruchomymi dziobami HBS/HB  dla V≥200km/h oraz rozjazdów dla V≤200 km/h ze stałymi dziobami na priorytetową linię E65 (CMK).

Dostarczamy nowoczesne systemy przestawcze HYDROLINK®  , HYDROSTAR®  i bezzacięciowe, hermetyczne zamknięcia rozjazdowe SPHEROLOCK®.

Realizujemy również inne ,specjalistyczne realizacje nawierzchni szynowych takie jak nawierzchnie i skrzyżowania tramwajowe czy  rozjazdy i skrzyżowania na nawierzchni betonowej EBS dla II Linii Metra Warszawskiego.

Szuka tworzenia rozjazdów
Szuka tworzenia rozjazdów
Szuka tworzenia rozjazdów
Szuka tworzenia rozjazdów